ÚDRŽBA AUTOMATICKEJ PREVODOVKY

Automatická prevodovka je po motore druhý najzložitejší a druhý najdrahší komponent vozidla. Z času na čas jej tiež treba vymeniť olej a nie len to.

MotulEvo – výmena oleja v automatickej prevodovke s účinnosťou takmer 100%

Cítite na automatickej prevodovke ťažšie radenie prevodov, trhanie vozidla pri parkovaní, zastavovaní na križovatke, oneskorené radenie či vibrácie pri zaťažení? Väčšinou ide o signály, ktoré nemôžete ignorovať. V opačnom prípade riskujete v budúcnosti problémy, a veľké náklady spojené s opravou alebo výmenou automatickej prevodovky.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Prečo meniť olej keď výrobca tvrdí, že to nie je potrebné?

Olej po 60 000 km v automatickej prevodovke stmavne, pôsobí ako spálený a je opotrebovaný. Jeho mazacie vlastnosti sa znižujú, obzvlášť pokiaľ jazdíte na krátke vzdialenosti a v meste. Technický stav zhoršujú aj nečistoty. Môžete dôverovať odporúčaniam výrobcov, že olejová náplň je doživotná, alebo môžete vziať životnosť automatickej prevodovky do svojich rúk a zabezpečiť jej profesionálnu údržbu.

Ako vymeniť olej v automatickej prevodovke?

Bežným spôsobom t.j. vypúšťaním oleja, často sa hovorí o preplachu automatickej prevodovky, vám v servise vymenia približne 60 až 65% prevodového oleja. Výmena nesplní efekt, mazací okruh sa nevyčistí dokonale a vy ste veľkú časť peňazí vyhodili von oknom. MotulEvo – účinnosť takmer 100% Koncept MotulEvo je líder v oblasti zabezpečovania údržby automatických prevodoviek. Certifikovaným servisným firmám poskytuje know how, technické vybavenie a mazivá svetovej kvality MOTUL. V autoservise, ktorý je partnerom MotulEvo, vyčistia vašu automatickú prevodovku od opotrebovanej prevodovej kvapaliny a nečistôt s účinnosťou takmer 100%. Optimálne mazanie bude zárukou pohodlného radenia prevodových stupňov a dlhej životnosti. Urobili ste maximum, aby ste sa vyhli jej predčasnému opotrebovaniu a zlyhaniu.

Cena za výmenu oleja v automatickej prevodovke?

Údržba automatickej prevodovky prostredníctvom partnerov MotulEvo bude vždy lacnejšia alternatíva k nákladným opravám. Do konceptu MotulEvo sú zapojení len osvedčení odborníci, ktorý disponujú špičkovým technickým vybavením a skúsenosťami. Vaše vozidlo s automatickou prevodovkou bude v najlepších rukách.

Ponúkame Vám program MotulEVO

Naši mechanici prešli odborným školením, sme oficiálnym partnerom francúzskej firmy MOTUL.

SME OFICIÁLNYM PARTNEROM

Náš autoservis vstúpil do programu MotulEVO v roku 2018. Medzičasom sme vymenili olej v 10-tkách automatických prevodovkách. Našim zákazníkom ponúkame v tejto oblasti profesionálne služby s profesionálnou technikou.

PROFESIONÁLNE RIEŠENIA

Spoločnosť Motul je už viac ako 165 rokov jednoznačne rešpekotovaná pre kvalitu svojich výrobkov, vysokú mieru inovácii a angažovanosť v motoristickom športe. Je známa a uznávaná ako špecialista na syntetické oleje. Motul už v roku 1971 ako prvá výrobca olejov na svete predstavil 100% syntetický motorový olej pre automobily, olej 300V s využitím esterovej technologie a poznatkov z leteckého priemyslu.

Nutnosť výmeny oleja výrobcovia neuvádzajú

Mnohí výrobcovia za odporúčaný servis nutnosť výmeny oleja v samočinnej prevodovke neuvádzajú. A ak, tak len raz za celú životnosť auta, povedzme po prvých 50 000 km. Žijeme síce dobu, v ktorej sa na menšiu trvácnosť áut sťažujeme viac než inokedy, no zároveň si len málo z nás uvedomuje, že dnes na autách najazdíme stovky tisíc kilomertov a tvárime sa, že je to normálne. Áno, dnes už je, no ešte pred 25 rokmi to tak nebolo. Opýtajte sa svojich otcov, robiť generálnu opravu motora každých 30 – 50 km bolo normálne. Výrobcovia dokonca uvádzali aj maximálny akceptovateľných počet GO.

Dohodnite si prehliadku vášho vozidla